Boys 8U 25yd Breaststroke – Finals

  1. Jason Chaplin, Bitterroot 21.17
  2. Daniel Tilleman, Chinook 21.98
  3. Teagan Reimer, Ft Benton 22.62
  4. Ryan Unruh, Sidney 24.69
  5. Tegan Jones, Conrad 25.09
  6. Hunter Cole, Chester 26.57
  7. Kolten Machart, Scobey 27.89
  8. Lucas Boner, Glendive 27.94
  9. Tyler Tuttle, Roundup 38.06
  10. Gage Sem , Roundup 47.30

 

Girls 8U 25yd Breaststroke – Finals

  1. Katie Tilleman, Chinook 2.41
  2. Jai Baumann Big Sandy 22.65
  3. Ava Robinson, Lewistown 23.66
  4. Dafini Bohmer, Cut bank 24.63
  5. Brooke Tommasi, Roundup 24.71
  6. Cara Henson, Sidney 25.86
  7. Bobe Kari, Bitterroot 24.59
  8. Panni Kari Bitterroot 26.38
  9. Kennadi Cromwell, Scobey 27.37
  10. Haley Weber, Bitterroot 27.50
  11. Maddie Schieber, Sidney 27.77
  12. Amara Iverson, Sidney 27.83

 

Boys 9-10 50yd Breaststroke - Finals

  1. Matyi Kari, Bitterroot 37.37
  2. Royce Robinson Lewistown 43.40
  3. Aren Larson, Sidney 44.62
  4. Max Cianflone, Bitterroot 44.67
  5. Kaelin Pisle, Roundup 45.99
  6. Lane Hasler, Chinook 46.20
  7. Noah Johnson, Bitterroot 48.07
  8. Hunter Sanders, Sidney 48.18
  9. Luke Cromwell, Scobey 49.72
  10. McCoy Banner, Fairfield 49.95
  11. Kale Witt, Sidney 51.18
  12. Asher Frost, Bitterroot 53.30

 

Girls 9-10 50yd Breaststroke – Finals

  1. Mace Bachoco, Big Sandy 40.86
  2. Cami Blevins, Shelby 41.04
  3. Madeline Denton, Lewistown 42.27
  4. Breauna Erickson, Conrad 42.96
  5. Emme Courchesne, Bitterroot 43.41
  6. Josalyn Genereus, Big Sandy 46.21
  7. Belle Elliot, Chinook 46.71
  8. Alexis Helterline, Plains 47.29
  9. Morgan Friede, Chinook 48.11
  10. Avery Role, Col Falls 48.45
  11. Hailee Wang, Ft Benton 48.55
  12. Lilly Newman Roundup 49.02

 

Boys 11-12 50yd Breaststroke – Finals

  1. Payton Leibrand, Scobey 37.87
  2. Darrow Messerly, malta 38.38
  3. Peyton Malmberg, Col Falls 38.61
  4. Kody Strutz, Big Sandy 39.34
  5. Tucker Belanger, Bitterroot 39.44
  6. Connor Cheff, Col Falls 39.71
  7. Tyler Schoen, Chinook 40.38
  8. Brady Barnhill, Conrad 40.99
  9. Connor Tuss, Malta 41.73
  10. Cadogan Wheat, Bitterroot 42.07
  11. Jackson Schmele, Chinook 42.86
  12. Clay Davidson, Plentyood 44.05

 

 

Girls 11-12 50yd Breaststroke – Finals

  1. Liberty LaValley, Choteau 36.52
  2. Cate Cota, Roundup 36.77
  3. Audrey taylor, Conrad 37.94
  4. Gracee Lekvold, Scobey 37.96
  5. Brooke McWilliams 38.61
  6. Gemma Sharples, Chinook 39.38
  7. Heather Pease, Ft Benton 39.74
  8. Ella Gabelhausen, Bitterroot 39.90
  9. Taylor Stewart, Sidney 40.10
  10. Cherish Borjas, Chinook 40.63
  11. Molly Nelson, Chester 42.11
  12. Brooklyn Nason, Lewistown 42.39

 

Boys 13-14 100yd Breaststroke – Finals

  1. Taggert Devaney, harlem 1:12.32
  2. Zachary Cheetham, Bitterroot 1:19.09
  3. Jared Robinson, Roundup 1:20.08
  4. Andrew Woods, Chester 1:20.11
  5. Jack Brownlee. Bitterroot 1:20.14
  6. Andrew Anderson, Cut Bank 1:21.61
  7. Seth Dodds, Sidney 1:21.39
  8. James Role, Col Falls 1:24.07
  9. Derek Melton, Chester 1:24.66
  10. Brayden Cromwell, Scobey 1:25.93
  11. Jackson Delong, Bitterroot 1:27.57
  12. Jaden Koon, Sunburst 1:28.04

 

 

Girls 13-14 100yd Breaststroke – Finals

  1. Hadley Garsjo, Sidney 1:20.85
  2. Grace Finke, Big Sandy 1:22.86
  3. Katie McGouldrick, Bitterroot 1:23.08
  4. Becca Parker, Bitterroot 1:24.31
  5. Jillian O’Brien, Malta 1:25.12
  6. Lily Ogden, Bitterroot 1:25.57
  7. Reba Doucette, Malta 1:28.70
  8. Sage Kilgore, Scobey 1:29.14
  9. Emily Tuck, Bitterroot 1:30.13
  10. Anna Zimmer, Lewistown 1:31.31
  11. Ashton Ator, Plentywood 1:31.75
  12. Shea Roberts, Sidney 1:32.72

 

Boys 15-19 100yd  Breaststroke – Finals

  1. Levi Gibson, Fairfield 1:08.18
  2. Cash Cota, Roundup 1:10.23
  3. Mathew Louvar, Big Sandy 1:12.30
  4. Grant O’Brien, Malta 1:13.12
  5. Aidan Carmody, Bitterroot 1:14.38
  6. Michael McGinnis, Sidney 1:14.97
  7. Brandon Morneau, Chinook 1:12.85
  8. Justin Machart, Scobey 1:14.79
  9. Connor Fink, Sidney 1:17.46
  10. Ben Miller, Glasgow 1:19.34
  11. Randall Hensley, Cut Bank 1:20.59
  12. Christophey Larson, Scobey 1:24.07

 

Girls 15-19 100yd Breaststroke – Finals

  1. Aubrey Kessel, Sidney 1:16.64
  2. Alexis McWilliams, Fairfield 1:17.63
  3. Carrie Cota, Roundup 1:19.29
  4. Siri Pederson, Lewistown 1:19.42
  5. Kyleigh Salois, Conrad 1:21.34
  6. Haylee Koon, Sunburst 1:21.39
  7. Rheanna Messerly, Malta 1:22.41
  8. Shay Garfield, Malta 1:24.43
  9. Erin Pula, Chinook 1:24.87
  10. Katelyn, Scobey 1:26.42
  11. Hollye Blekestad, Sidney 1:32.47
  12. Molly Yeager, Lewistown 1:33.71