Boys 8U 50yd Freestyle – Finals

  1. Daniel Tilleman, Chinook 34.41
  2. Tyler Jette, Bitterroot, 36.75
  3. Brecken Maher, Scobey 37.87
  4. Cooper Axtman, Scobey 38.00
  5. Kohen Sullivan, Chinook 38.51
  6. Dax Yeagar, Choteau 39.16
  7. Jackson Tipton, Glendive 38.65
  8. Kohen Rilley, Conrad 39.14
  9. Nathaniel Plainfeather, Chinook 39.95
  10. Bjorn Pederson, Lewistown 40.77
  11. Teagan Reimer, Ft Benton 42.23
  12. Cash Hawkes, Bitterroot 43.26

 

Girls 8U 50yd Freestyle – Finals

  1. Jaimison Soderquist, Plentywood 34.54
  2. Ryleigh Kleinke, Sidney 39.21
  3. Morgan Kindopp, Sidney 39.28
  4. Alanis Pederson, Col Falls 39.68
  5. Camille Cronk Col Falls 40.37
  6. Zoey Garsjo, Sidney 42.52
  7. Sadie Vermulm, Conrad 39.33
  8. Kari Pederson, Lewistown 39.91
  9. Ava Robinson, Lewistown 40.95
  10. Bobe Karl, Bitterroot 41.72
  11. Denvyr Tuss, Malta 42.76
  12. Haylee Summers, Bitterroot 43.91

 

Boys 9-10 100yd Freestyle – Finals

  1. Matyi Kari, Bitterroot 1:07.26
  2. Kieran Netburn, Lewistown 1:10.12
  3. Zsomi Kari, Bitterroot 1:10.14
  4. Noah Murray, Plentywood 1:14.54
  5. Corben Holler, Sidney 1:14.59
  6. Tyler Venegas, Col Falls 1:17.25
  7. Thain White, Glendive 1:16.78
  8. Lane Hasler, Chinook 1:17.73
  9. Randon Richman, 1:21.34
  10. Luke Cromwell, Scobey 1:21.99
  11. Ethan Erickson, Sidney 1:23.60
  12. Wyatt Delong, Bitterroot 1:25.73

 

Girls 9-10 100yd Freestyle – Finals

  1. Dakota Gibson, Fairfield 1:10.92
  2. Catherine DeGuzman, Lewistown 1:11.08
  3. Megan Frank, Glendive 1:13.88
  4. Britton Elliot, Chinook 1:17.96
  5. Alaura Hawley, harlem 1:24.18
  6. Hailee Wang, Ft Benton 1:24.87
  7. Avery Role, Col Falls 1:20.99
  8. Anna Terry, Chinook 1:21.14
  9. Janessa Chaplin, Bitterroot 1:24.26
  10. Alicyn Ator, Plentywood1:24.35
  11. Emma Stoddard, Col Falls 1:24.42
  12. Lily Fitzpatrick, Cut Bank 1:29.03

 

Boys 11-12 100yd Freestyle – Finals

  1. Hayden Axtman, Ft Benton 59.20
  2. Allec Knapton, Shely 59.77
  3. Andrew Rasmussen, Harlem 1:00.89
  4. Cameron Schwarzbach, Big Sandy 1:01.22
  5. Benton Elliot, Chinook 1:03.01
  6. Jeremiah Venegas, Col Falls 1:04.27
  7. Tucker Berlanger, Bitteroot 1:06.10
  8. Keegan Mullen, Bitterroot 1:06.81
  9. Ryan McGinnie, Sidney 1:08.32
  10. Jordan Knapton, Shelby 1:10.87
  11. Clay Davidson, Plentywood 1:11.36
  12. Brad Borjas, Chinook 1:12.75

 

Girls 11-12 100yd Freestyle – Finals

  1. Brittany Kaufman, Glendive 59.80
  2. Maddison Underdal, Shelby 1:02.36
  3. Payton Vermulm, Conrad 1:06.06
  4. Klaire Krumwiede, Glasgow 1:06.38
  5. Alaynee Hawley, harlem 1:07.68
  6. Gemma Sharples, Chinook 1:07.92
  7. Adria Lamb, Shelby 1:07.02
  8. Emerald Templin, Col Falls 1:08.21
  9. Heather Pease, Ft Benton 1:08.36
  10. Whitley Maher, Scobey 1:08.92
  11. Ella Gabelhausen, Bitterroot 1:09.27
  12. Izabell Siegle, Glendive 1:10.12

 

Boys 13-14 100yd Freestyle – Finals

  1. Brandon Machart, Scobey 55.74
  2. Brady Pleninger, Big Sandy 55.58
  3. Tyler Schwarzbach, Big Sandy 1:03.66
  4. Seth Dodds, Sidney 1:03.69
  5. Jack Brownlee, Bitterroot 1:03.74
  6. Renny Turner, Shelby 1:05.59
  7. Shane Friede, Chinook 1:02.04
  8. Micah Solberg, Scobey 1:05.17
  9. John Pflughoft, Roundup 1:05.96
  10. Jackson Delong, Bitterroot 1:06.65
  11. Daniel Asselinie, Choteau 1:06.72
  12. Jalen Robinson, Lewistown 1:07.58

 

Girls 13-14 100yd Freestyle – Finals

  1. Delaney Higuera, Bitterroot 1:01.68
  2. Katie Frederick, Bitterroot 1:01.75
  3. Ellie Lee, Choteau 1:03.48
  4. Charlotte Powell, Bitterroot 1:03.62
  5. Hope White, Glendive 1:03.76
  6. Becca parker, Bitterroot 1:06.49
  7. Katrina Ostler, Cut bank 1:06.40
  8. Ella Sharples, Chinook 1:07.13
  9. Gwyneth Arthur, Sidney 1:07.21
  10. Natosha Sand, Glasgow 1:08.53
  11. Ashtyn Ator, Plentywood 1:09.28
  12. Emma Orr, Bitterroot 1:10.22

 

Boys 15-19 100yd Freestyle – Finals

  1. Alex Wickens, Lewistown 50.17
  2. Noah Majerus, Lewistown 51.80
  3. Hayes Majerus, Lewistown 52.05
  4. Easton Powell, Bitterroot 52.85
  5. Andrwew Eberling, Plentywood 53.23
  6. Jack Couch, Bitterroot 53.65
  7. Alec Lovegren, Sidney 53.98
  8. Teran Koerner, Bitterroot 56.60
  9. Kade Friede, Chinook 57.69
  10. Hunter Mycke, Conrad 58.12
  11. Trev Stewart, Sidney 58.25
  12. Ben Miller, Glasgow 59.06

 

 

 

Girls 15-19 100yd Freestyle – Finals

  1. Khloe Krumwiede, Glasgow 58.29
  2. Jordan Kulczyk, Glasgow 1:01.15
  3. Bailey Ward, Bitterroot 1:01.45
  4. Alexis McWilliams, Fairfield 1:01.67
  5. Allisa Buck, Shelby 1:02.80
  6. Kim Ghekiere, Chester 1:03.42
  7. Brooke gardner, Lewistown 1:05.26
  8. Dania Jones, Conrad 1:05.27
  9. Madeline Woods, Chester 1:06.29
  10. DJ Rasmusan, Glasgow 1:06.29
  11. Ella Schye, Malta 1:09.53
  12. Lauren Kimzey, Bitterroot 1:10.67