Swim Meet- Freestyle Finals (Part 2)
Boys 8U 50yd Freestyle – Finals
- Daniel Tilleman, Chinook 34.41
- Tyler Jette, Bitterroot, 36.75
- Brecken Maher, Scobey 37.87
- Cooper Axtman, Scobey 38.00
- Kohen Sullivan, Chinook 38.51
- Dax Yeagar, Choteau 39.16
- Jackson Tipton, Glendive 38.65
- Kohen Rilley, Conrad 39.14
- Nathaniel Plainfeather, Chinook 39.95
- Bjorn Pederson, Lewistown 40.77
- Teagan Reimer, Ft Benton 42.23
- Cash Hawkes, Bitterroot 43.26
Girls 8U 50yd Freestyle – Finals
- Jaimison Soderquist, Plentywood 34.54
- Ryleigh Kleinke, Sidney 39.21
- Morgan Kindopp, Sidney 39.28
- Alanis Pederson, Col Falls 39.68
- Camille Cronk Col Falls 40.37
- Zoey Garsjo, Sidney 42.52
- Sadie Vermulm, Conrad 39.33
- Kari Pederson, Lewistown 39.91
- Ava Robinson, Lewistown 40.95
- Bobe Karl, Bitterroot 41.72
- Denvyr Tuss, Malta 42.76
- Haylee Summers, Bitterroot 43.91
Boys 9-10 100yd Freestyle – Finals
- Matyi Kari, Bitterroot 1:07.26
- Kieran Netburn, Lewistown 1:10.12
- Zsomi Kari, Bitterroot 1:10.14
- Noah Murray, Plentywood 1:14.54
- Corben Holler, Sidney 1:14.59
- Tyler Venegas, Col Falls 1:17.25
- Thain White, Glendive 1:16.78
- Lane Hasler, Chinook 1:17.73
- Randon Richman, 1:21.34
- Luke Cromwell, Scobey 1:21.99
- Ethan Erickson, Sidney 1:23.60
- Wyatt Delong, Bitterroot 1:25.73
Girls 9-10 100yd Freestyle – Finals
- Dakota Gibson, Fairfield 1:10.92
- Catherine DeGuzman, Lewistown 1:11.08
- Megan Frank, Glendive 1:13.88
- Britton Elliot, Chinook 1:17.96
- Alaura Hawley, harlem 1:24.18
- Hailee Wang, Ft Benton 1:24.87
- Avery Role, Col Falls 1:20.99
- Anna Terry, Chinook 1:21.14
- Janessa Chaplin, Bitterroot 1:24.26
- Alicyn Ator, Plentywood1:24.35
- Emma Stoddard, Col Falls 1:24.42
- Lily Fitzpatrick, Cut Bank 1:29.03
Boys 11-12 100yd Freestyle – Finals
- Hayden Axtman, Ft Benton 59.20
- Allec Knapton, Shely 59.77
- Andrew Rasmussen, Harlem 1:00.89
- Cameron Schwarzbach, Big Sandy 1:01.22
- Benton Elliot, Chinook 1:03.01
- Jeremiah Venegas, Col Falls 1:04.27
- Tucker Berlanger, Bitteroot 1:06.10
- Keegan Mullen, Bitterroot 1:06.81
- Ryan McGinnie, Sidney 1:08.32
- Jordan Knapton, Shelby 1:10.87
- Clay Davidson, Plentywood 1:11.36
- Brad Borjas, Chinook 1:12.75
Girls 11-12 100yd Freestyle – Finals
- Brittany Kaufman, Glendive 59.80
- Maddison Underdal, Shelby 1:02.36
- Payton Vermulm, Conrad 1:06.06
- Klaire Krumwiede, Glasgow 1:06.38
- Alaynee Hawley, harlem 1:07.68
- Gemma Sharples, Chinook 1:07.92
- Adria Lamb, Shelby 1:07.02
- Emerald Templin, Col Falls 1:08.21
- Heather Pease, Ft Benton 1:08.36
- Whitley Maher, Scobey 1:08.92
- Ella Gabelhausen, Bitterroot 1:09.27
- Izabell Siegle, Glendive 1:10.12
Boys 13-14 100yd Freestyle – Finals
- Brandon Machart, Scobey 55.74
- Brady Pleninger, Big Sandy 55.58
- Tyler Schwarzbach, Big Sandy 1:03.66
- Seth Dodds, Sidney 1:03.69
- Jack Brownlee, Bitterroot 1:03.74
- Renny Turner, Shelby 1:05.59
- Shane Friede, Chinook 1:02.04
- Micah Solberg, Scobey 1:05.17
- John Pflughoft, Roundup 1:05.96
- Jackson Delong, Bitterroot 1:06.65
- Daniel Asselinie, Choteau 1:06.72
- Jalen Robinson, Lewistown 1:07.58
Girls 13-14 100yd Freestyle – Finals
- Delaney Higuera, Bitterroot 1:01.68
- Katie Frederick, Bitterroot 1:01.75
- Ellie Lee, Choteau 1:03.48
- Charlotte Powell, Bitterroot 1:03.62
- Hope White, Glendive 1:03.76
- Becca parker, Bitterroot 1:06.49
- Katrina Ostler, Cut bank 1:06.40
- Ella Sharples, Chinook 1:07.13
- Gwyneth Arthur, Sidney 1:07.21
- Natosha Sand, Glasgow 1:08.53
- Ashtyn Ator, Plentywood 1:09.28
- Emma Orr, Bitterroot 1:10.22
Boys 15-19 100yd Freestyle – Finals
- Alex Wickens, Lewistown 50.17
- Noah Majerus, Lewistown 51.80
- Hayes Majerus, Lewistown 52.05
- Easton Powell, Bitterroot 52.85
- Andrwew Eberling, Plentywood 53.23
- Jack Couch, Bitterroot 53.65
- Alec Lovegren, Sidney 53.98
- Teran Koerner, Bitterroot 56.60
- Kade Friede, Chinook 57.69
- Hunter Mycke, Conrad 58.12
- Trev Stewart, Sidney 58.25
- Ben Miller, Glasgow 59.06
Girls 15-19 100yd Freestyle – Finals
- Khloe Krumwiede, Glasgow 58.29
- Jordan Kulczyk, Glasgow 1:01.15
- Bailey Ward, Bitterroot 1:01.45
- Alexis McWilliams, Fairfield 1:01.67
- Allisa Buck, Shelby 1:02.80
- Kim Ghekiere, Chester 1:03.42
- Brooke gardner, Lewistown 1:05.26
- Dania Jones, Conrad 1:05.27
- Madeline Woods, Chester 1:06.29
- DJ Rasmusan, Glasgow 1:06.29
- Ella Schye, Malta 1:09.53
- Lauren Kimzey, Bitterroot 1:10.67