Saturday's Scores 
The Associated Press

Billings West 52, Butte 41

Bozeman 70, Great Falls Russell 62

Browning 61, Lewistown (Fergus) 54

Dillon 80, Corvallis 42

Glendive 40, Sidney 25

Great Falls 68, Billings Senior 60

Helena Capital 52, Kalispell Glacier 50, OT

Kalispell Flathead 67, Helena 62

Miles City 74, Hardin 70

Missoula Sentinel 51, Missoula Big Sky 46

District 1B at Shelby
Loser Out

Conrad 63, Rocky Boy 58

Shelby 80, Cut Bank 69

Championship

Choteau 71, Fairfield 54

District 2B at Glasgow
Consolation Final

Harlem 56, Glasgow 50

Championship

Poplar 75, Malta 69

District 3B at Colstrip
Consolation Final

Baker 47, Lodge Grass 45

Championship

Colstrip 59, St. Labre 56

District 4B at Columbus
Loser Out

Columbus 43, Red Lodge 37

Joliet 63, Huntley Project 60

Consolation Final

Columbus 52, Joliet 43

Championship

Shepherd 56, Roundup 34

District 5B at Belgrade
Loser Out

Manhattan 41, Three Forks 31

Townsend 66, Whitehall 59

Consolation Final

Townsend 50, Manhattan 36

Championship

Jefferson (Boulder) 70, Big Timber 51

District 6B at Anaconda
Loser Out

Deer Lodge 55, St. Ignatius 43

Missoula Loyola 73, Ronan 59

Consolation Final

Missoula Loyola 60, Deer Lodge 49

Championship

Florence 70, Anaconda 60

District 7B
Consolation Final

Libby 63, Troy 39

Championship

Bigfork 50, Thompson Falls 37

District 2C at Sidney
Loser Out

Culbertson 90, Savage 65

Richey-Lambert 53, Plentywood 38

Championship

Mon-Dak 56, Fairview 52

District 3C at Malta
Consolation Final

Lustre Christian 57, North Country 44

Championship

Scobey 67, Frazer 49

District 4C at Miles City
Consolation Final

Wibaux 53, Jordan 46

Championship

Northern Cheyenne 66, Terry 56

District 6C at Huntley Project
Consolation Final

Park City 39, Reed Point-Rapelje 25

Championship

Broadview-Lavina 75, Plenty Coups 66

District 8C at Great Falls
Loser Out

Hobson-Moore-Judith Gap 69, Roy-Winifred 34

Winnet-Grass Range 53, Centerville 43

Consolation Final

Hobson-Moore-Judith Gap 48, Winnet-Grass Range 32

Championship

Belt 53, Stanford-Geyser-Denton 36

District 11-12C at Manhattan Christian
Loser Out

Shields Valley 52, Twin Bridges 42

White Sulphur Springs 56, Gardiner 47

Championship

Ennis 73, Manhattan Christian 67

District 13C at Hamilton
Consolation Final

Darby 44, Drummond 39, OT

Championship

Valley Christian 66, Seeley-Swan 33

District 14C at Pablo
Loser Out

Charlo 63, Two Eagle River 31

Consolation Final

Hot Springs 62, Charlo 52

Championship

Arlee 74, Plains 54

GIRLS BASKETBALL

Billings Senior 64, Great Falls 53

Billings West 54, Butte 28

Bozeman 66, Great Falls Russell 36

Dillon 52, Corvallis 34

Helena 63, Kalispell Flathead 41

Helena Capital 56, Kalispell Glacier 32

Livingston 55, Belgrade 42

Missoula Sentinel 51, Missoula Big Sky 46

Plenty Coups 53, Froid/Medicine Lake 31

District 1B at Shelby
Loser Out

Rocky Boy 61, Conrad 50

Shelby 48, Cut Bank 46

Consolation Final

Rocky Boy 47, Shelby 31

Championship

Fairfield 55, Choteau 42

District 2B at Glasgow
Consolation Final

Harlem 48, Wolf Point 46

Championship

Malta 47, Glasgow 26

District 3B at Colstrip
Consolation Final

Baker 37, Colstrip 34

Championship

Forsyth 66, St. Labre 62, 2OT

District 4B at Columbus
Loser Out

Joliet 51, Huntley Project 44

Roundup 48, Columbus 29

Consolation Final

Roundup 42, Joliet 32

Championship

Shepherd 62, Red Lodge 35

District 5B at Belgrade
Loser Out

Big Timber 51, Whitehall 30

Consolation Final

Big Timber 46, Three Forks 31

Championship

Townsend 66, Manhattan 57

District 6B at Anaconda
Loser Out

Deer Lodge 53, St. Ignatius 31

Missoula Loyola 59, Anaconda 57, OT

Consolation Final

Deer Lodge 52, Missoula Loyola 46

Championship

Ronan 64, Florence 51

District 7B
Consolation Final

Troy 32, Eureka 31

Championship

Bigfork 47, Libby 37

District 2C at Sidney
Loser Out

Circle 54, Richey-Lambert 44

Mon-Dak 60, Savage 54

Championship

Plentywood 53, Froid/Medicine Lake 31

District 3C at Malta
Consolation Final

Lustre Christian 43, Dodson 29

Championship

North Country 53, Scobey 32

District 4C at Miles City
Loser Out

Jordan 48, Ekalaka 36

Northern Cheyenne 39, Melstone 33

Consolation Final

Jordan 42, Northern Cheyenne 33

Championship

Broadus 51, Wibaux 48

District 6C at Huntley Project
Loser Out

Absarokee 56, Bridger 43

Harlowton 48, Custer-Hysham 34

Championship

Broadview-Lavina 56, Park City 36

District 8C at Great Falls
Loser Out

Geraldine/Highwood 41, Hobson-Moore-Judith Gap 34

Roy-Winifred 50, Winnet-Grass Range 38

Consolation Final

Roy-Winifred 49, Geraldine/Highwood 40

Championship

Belt 61, Centerville 52

District 9C at Havre
Loser Out

Chester-Joplin-Inverness 44, Fort Benton 41

North Star 46, Turner 34

Consolation Final

Chester-Joplin-Inverness 49, North Star 43

Championship

Box Elder 72, Chinook 61

District 10C at Conrad
Loser Out

Cascade 38, Sunburst 36

Valier 50, Simms-Augusta 38

Consolation Final

Valier 30, Cascade 28

Championship

Great Falls Central 49, Dutton-Brady 43

District 11-12C at Manhattan Christian
Loser Out

Ennis 54, Shields Valley 49

White Sulphur Springs 42, Harrison-Willow Creek 36

Championship

Manhattan Christian 38, Twin Bridges 35

District 13C at Hamilton
Loser Out

Clark Fork 56, Victor 29

Phillipsburg 49, Darby 26

Consolation Final

Phillipsburg 46, Clark Fork 35

Championship

Seeley-Swan 38, Drummond 21

District 14C at Pablo
Loser Out

St. Regis 59, Two Eagle River 41

Consolation Final

Charlo 35, St. Regis 25

Championship

Plains 38, Arlee 30